BIP
14 Wojskowy Oddział Gospodarczy
Aktualności
Powitanie podoficera
13.01.2017
13. stycznia br. Komendant 14. Wojskowego Oddziału Gospodarczego podpułkownik Marek Pawłowski w obecności żołnierzy i pracowników uroczyście powitał starszego chorążego Piotra Kryskę.

Podoficer, który przybył do wykonywania obowiązków służbowych w 14. Wojskowym Oddziale Gospodarczym z 10. Brygady Logistycznej w Opolu z początkiem stycznia objął obowiązki szefa Izby Chorych w Biedrusku.

Starszy chorąży Piotr Kryska pełni służbę wojskową od 1992 roku. Od początku służby wojskowej związany był z Opolskim garnizonem gdzie pełnił służbę w 5. Brygadzie Pancernej a następnie 10. Brygadzie Logistycznej zajmując stanowiska w korpusie medycznym. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach i Politechniki Opolskiej, Wydziału Wychowania Fizycznego, po których ukończeniu żołnierz kontynuował służbę na stanowisku Podoficer Specjalista - Sekcja WF i Sportu. Jako szkoleniowiec reprezentacji 10. Brygady Logistycznej, ma na swoim koncie wiele sukcesów i medali zdobytych w sporcie powszechnym w Mistrzostwach Wojska Polskiego. W poznańskim Oddziale Gospodarczym podoficer wraca do wykonywania obowiązków związanych ze służbą w korpusie medycznym.

Komendant podpułkownik Marek Pawłowski witając przybyłego podoficera życzył powodzenia w służbie jak również nawiązując do sukcesów sportowych podoficera, poprawę wyników 14. WOG w sporcie powszechnym w rywalizacji wśród jednostek podległych 1 RBLog.

Na koniec Komendant wręczył naszywki oznak rozpoznawczych 14. Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Poznaniu.ZAPRASZAM DO GALERII

Tekst - kpt. Maciej Betka, zdjęcia - ppor. Mariusz Sokołowski


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych