BIP
14 Wojskowy Oddział Gospodarczy
Aktualności
Kwartalna odprawa Komendanta 1 Regionalnej Bazy Logistycznej
15.12.2016
14 - 15. grudnia br. w 14 Wojskowym Oddziale Gospodarczym odbyła się Kwartalna odprawa Komendanta 1 Regionalnej Bazy Logistycznej.

Odprawę, w której uczestniczyli Komendanci, Dowódcy i Kierownicy jednostek podległych Komendantowi 1 RBLog. podzielono na dwa etapy.

W pierwszym, rozliczeniowo - zadaniowym oceniono stopień realizacji zadań przez 1 RBLog. oraz działanie podsystemu logistycznego Bazy w czwartym kwartale. Następnie ukierunkowano, doprecyzowano i skoordynowano zasadnicze zamierzenia i zadania stojące przed 1 RBLog. w pierwszym kwartale przyszłego 2017 roku.

W drugim etapie, odbyła się narada szkoleniowo - metodyczna, podczas której przeanalizowano w Składach, Warsztatach i Jednostkach Podległych bieżącą sytuację szkoleniową i sposób jej zabezpieczenia na rzecz zaopatrywanych jednostek oraz ustalono wdrożenie zmian mających na celu udoskonalenie systemu szkolenia w tych jednostkach.

Wizyta w Poznaniu była okazją do zapoznania Komendanta 1 Regionalnej Bazy Logistycznej pułkownika Pawła Meli, który niedawno objął swoje obowiązki (18.11.2016 r.), z infrastrukturą i rozlokowaniem 14 WOG.

Uczestnicy odprawy zwiedzili zakład produkcji amunicji w podpoznańskim Bolechowie oraz Wojskowe Zakłady Motoryzacyjne SA w Poznaniu, gdzie zostali zapoznani z technologią produkcji amunicji oraz możliwościami produkcyjno- naprawczymi sprzętu będącego na wyposażeniu Wojska Polskiego.ZAPRASZAM DO GALERII

Tekst - kpt. Maciej Betka, zdjęcia - ppor. Mariusz Sokołowski


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych