BIP
14 Wojskowy Oddział Gospodarczy
Aktualności
Żołnierska Pamięć
01.11.2016
"Każda sekunda życia jest warta kilku milionów lat pamięci." - Dorota Terakowska, "Poczwarka"

Są dni pełne szczęścia i radości, ale są też dni pełne smutku i zadumy. Taki jest ten listopadowy dzień - Dzień Wszystkich Świętych, czas wspominania bliskich zmarłych, ale także znajomych, przyjaciół i kolegów. W tym szczególnym okresie zadumy wspominamy grono świętej pamięci pracowników wojska 14. Wojskowego Oddziału Gospodarczego, którzy od Nas odeszli:

śp. Józef Plewa, zm. 31 marca 2013 r.– kierowca, emerytowany żołnierz, który zawsze wzorowo wywiązywał się ze swoich zadań i obowiązków. Był bardzo lubianym i szanowanym Kolegą i Przyjacielem, zawsze serdecznym i życzliwym. Uśmiechnięty i pełen energii żywo zapadł wszystkim w pamięć.

śp. Tadeusz Byczyński, zm. 11 września 2013 r.- elektromonter, wieloletni pracownik wojska, który solidnie i terminowo wywiązywał się ze swoich zadań. Był bardzo lubianym i szanowanym Kolegą, zawsze serdecznym i bezkonfliktowym.

śp. Krzysztof Dłużniewski, zm. 15 września 2013 r. - inspektor BHP, emerytowany żołnierz, który rzetelnie wykonywał powierzone mu zadania, kierując się zawsze dobrem innych. Na co dzień - uśmiechnięty, przyjacielski kolega, którego cechowała życzliwość i pogoda ducha.

śp. Henryk Stęplowski, zm. 11 marca 2014 r. - zastępca głównego księgowego 14. Wojskowego Oddziału Gospodarczego, emerytowany oficer, który ze swoich zadań i obowiązków wywiązywał się na wysokim profesjonalnym poziomie. Szanowany przez przełożonych, był skarbnicą wiedzy z dziedziny ekonomi i finansów dla podwładnych pracowników Pionu Głównego Księgowego 14 WOG. Uśmiechnięty, pomocny i zawsze służący dobrą radą.

śp. Kazimierz Jastrzębski, zm. 21 maja 2015 r. - inspektor ochrony przeciwpożarowej, emerytowany oficer, zawsze uśmiechnięty i życzliwy dla innych. Zarażał optymizmem i pomysłowością, dla którego bezczynność nie istniała a wypoczynek polegał na wykonywaniu pracy.

śp. Marian Bajon, zm. 28 września 2015 r. - kierownik sekcji obsługi infrastruktury, emerytowany oficer, długoletni kierownik WAK nr 5, którego doświadczenie było nieocenione w tworzeniu komórek organizacyjnych infrastruktury 14 WOG.

śp. major Jarosław Posadzy, zm. 17. lipca 2007 r. w czasie wykonywania zadań podczas IX zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku. Mąż naszej koleżanki. Osierocił dwójkę dzieci.

W dniu 28 października delegacja żołnierzy pod dowództwem Zastępcy Komendanta 14 Wojskowego Oddziału Gospodarczego zapaliła znicze na grobach kolegów.ZAPRASZAM DO GALERII

Tekst - kpt Maciej Betka, zdjęcia - ppor. Mariusz Sokołowski


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych