BIP
14 Wojskowy Oddział Gospodarczy
Aktualności
Udane zawody rezerwistów w Wiedniu.
15.10.2016
14 i 15 października br. aktywni rezerwiści 14 Wojskowego Oddziału Gospodarczego uczestniczyli w Mistrzostwach Europy Rezerwistów zdobywając czołowe lokaty.

Mistrzostwa Europy Rezerwistów, które są zawodami nieoficjalnymi rozegrano na terenie strzelnicy garnizonowej w Austriackim Wiedniu w 18. Internationales Vergleichsschießen Unteroffiziersgesellschaft Wien oraz 37. Internationales Vergleichsschießen Unteroffiziersgesellschaft Wien. Organizatorzy podali, że uczestniczyło w nich 30 trzyosobowych drużyn oraz blisko 200 zawodników indywidualnych. Przeważali rezerwiści, członkowie organizacji paramilitarnych między innymi z Austrii, Czech, Niemiec, Holandii, Polski (w tym z Mazowsza, Śląska i Wielkopolski), Węgier i Włoch – było też sporo cywilów.

Wielkopolskie Stowarzyszenie Aktywnych Rezerwistów reprezentowało ośmiu zawodników, wśród których byli pracownicy Grupy Zabezpieczenia poznańskiego Oddziału Gospodarczego: Piotr Niemczyk i Romuald Szarecki.

Rywalizacja odbyła się w dwóch klasyfikacjach:

Klasyfikacja zespołowa – strzelanie z StG 77 na dystansie 200 m do tarczy elektronicznej oraz rzut granatem treningowym do celu, na odległość 20 m;

Klasyfikacja indywidualna – strzelanie z StG 77 na dystansie 200 m do tarczy elektronicznej oraz strzelanie z pistoletu wojskowego P 80 do tarczy elektronicznej na dystansie 10 m.

Oficjalnej dekoracji zwycięzców dokonali członkowie Zarządu UOG Wien. W klasyfikacji zespołowej drużyna WSAR 1 Poznań zajęła czwarte miejsce, WSAR 2 i WSAR 3 miejsca dalsze. W klasyfikacji indywidualnej strzelcy Wielkopolskiego Stowarzyszenia Aktywnych Rezerwistów osiągnęli znaczący sukces, bo na trzech pierwszych zawodników do wyróżnienia było aż dwóch z WSAR: Piotr NIEMCZYK uplasował się na I miejscu z Superpucharem, a Grzegorz GRUCHALSKI na III miejscu. W tzw. wolnym czasie zwiedziliśmy: zamek cesarski Schonnbrunn, Muzeum Historii Wojskowości (Arsenał) oraz wzgórze Kahlenberg - z którego król Jan III SOBIESKI w 1683 roku poprowadził Odsiecz Wiedeńską.

Po powrocie z zawodów uczestnicy zaprezentowali zdobyte trofea Komendantowi 14 Wojskowego Oddziału Gospodarczego podpułkownikowi Markowi Pawłowskiemu, który pogratulował uczestnictwa i zdobytych wysokich miejsc.ZAPRASZAM DO GALERII

tekst i zdjęcia - Piotr Niemczyk


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych