BIP
14 Wojskowy Oddział Gospodarczy
Aktualności
XXIV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego
08.09.2016
6 - 8 września br. delegacja żołnierzy i pracowników 14 Wojskowego Oddziału Gospodarczego wspólnie z Komendantem podpułkownikiem Markiem Pawłowskim uczestniczyła w XXIV Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego (MSPO).

Równolegle z XXIV MSPO, pod hasłem "Kierunek nowoczesność", tradycyjnie odbywała się Wystawa Sił Zbrojnych. W ramach ekspozycji było można zobaczyć prezentacje między innymi: Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, Wojskowej Akademii Technicznej, Akademii Marynarki Wojennej oraz Żandarmerii Wojskowej.

Na stanowisku promocyjnym 1 Regionalnej Bazy Logistycznej w Wałczu delegację naszych żołnierzy przyjął Komendant 1 Regionalnej Bazy Logistycznej pułkownik Eryk Hoffmann. Regionalne Bazy Logistyczne w tym "nasza" zaprezentowały szeroką gamę nowoczesnego sprzętu, który jest wdrażany na wyposażenie jednostek wojskowych, a są to między innymi łódź hydrograficzna SPORTIS S-8500/K, która może być dowolnie angażowana, a jej właściwości pozwalają na użytkowanie na akwenach o dużym zafalowaniu, Okrętowe Zintegrowane Stanowisko Nawigacyjne, które znacząco skraca czas i zwiększa dokładność planowania rejsów. Kolejną ciekawą propozycją jest pojazd saperski typu TOPOLA-S pozwalający na realizację zadań patrolu saperskiego włącznie z przewozem podjętych małych ładunków wybuchowych. Nowatorskim rozwiązaniem jest propozycja dotycząca dostosowania systemu łączności IRYS do pełnej współpracy z systemem STORCZYK. Projekt umożliwia pełne wykorzystanie łączności ethernetowej.

W trakcie zwiedzania stoisk wystawców, oprócz zapoznania się z bogatą ofertą firm przemysłu zbrojeniowego, nawiązano wiele kontaktów, które w przyszłości powinny skutkować lepszym zabezpieczeniem potrzeb wygenerowanych przez jednostki i instytucje z rejonu odpowiedzialności 14 Wojskowego Oddziału Gospodarczego.ZAPRASZAM DO GALERII

Tekst - kpt Maciej Betka, zdjęcia - st.chor.sztab. Krzysztof Polak


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych