BIP
14 Wojskowy Oddział Gospodarczy
Aktualności
Udział w festynie charytatywnym
03.09.2016
3 września br. 14 Wojskowy Oddział Gospodarczy uczestniczył w festynie charytatywnym - Niebiescy Dzieciom

Organizatorem festynu była Komenda Miejska Policji w Poznaniu, która pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania zgromadziła przedstawicieli Policji i poznańskich służb mundurowych takich jak Straż Miejska Miasta Poznania, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, Izba Celna, Wojsko Polskie (m.in. 14 WOG), Inspekcja Transportu Drogowego oraz firmy i instytucje związane z miastem Poznań by wspólnie kwestować na rzecz pacjentów Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Impreza rozpoczęła się punktualnie o godzinie 12:00. Przybyłych na festyn gości przywitał gospodarz spotkania - Komendant Miejski Policji w Poznaniu mł. insp. Maciej Nestoruk. Wraz z rozpoczęciem spotkania Dyrektor Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu dr n. med. Paweł Daszkiewicz w uznaniu za działalność publiczną istotną dla funkcjonowania szpitala złożył na ręce Komendanta Nestoruka medal zasługi dla rozwoju i modernizacji placówki. .

Po uroczystym otwarciu festynu policjanci zaprezentowali pokaz musztry policyjnej oraz działań przywracających ład i porządek publiczny. Kolejnym punktem programu był występ orkiestry dętej MPK. Przybyli na festyn goście mieli również okazję zobaczyć scenki, w których policjanci z patrolu rowerowego zaprezentowali dynamiczne zatrzymanie potencjalnego przestępcy. Swoje umiejętności, które wśród gości cieszyły się dużym zainteresowaniem zaprezentowali również policjanci z poznańskiej Grupy Realizacyjnej. .

Podczas trwania całego festynu odbywały się konkursy dla dzieci i całych rodzin, występy zespołów wokalnych, prezentacja sprzętu i wyposażenia służb mundurowych, pokazy koni i psów policyjnych, pokaz straży pożarnej, wojska, ratownictwa medycznego, a także innych służb, które w tą szczytną inicjatywę się włączyły.ZAPRASZAM DO GALERII

Tekst - kpt Maciej Betka, zdjęcia - Dariusz Sienniak


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych