BIP
14 Wojskowy Oddział Gospodarczy
Aktualności
Żołnierska Pomoc
31.08.2016
31 sierpnia podczas przejazdu na szkolenie z Poznania do Biedruska nasz kierowca, jako świadek zdarzenia drogowego udzielił pomocy poszkodowanemu rowerzyście.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 8.30 w okolicach podpoznańskiego Moraska, na trasie Poznań - Biedrusko gdzie cywilny pojazd potrącił jadącego rowerzystę. Świadkiem zdarzenia był starszy szeregowy Piotr Andrzejewski, który natychmiast udzielił poszkodowanemu mężczyźnie pomocy przedmedycznej, pozostając na miejscu do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego i Policji.

starszy szeregowy Piotr Andrzejewski w poznańskim Oddziale Gospodarczym pełni służbę na stanowisku kierowca - ratownik w Izbie Chorych, w tym czasie jechał na zabezpieczenie medyczne zajęć żołnierzy jednej z jednostek wojskowych będących na zaopatrzeniu 14 Wojskowego Oddziału Gospodarczego.

Żołnierz merytorycznie i praktycznie przygotowany do ratowania życia i zdrowia nie zlekceważył zagrożenia i bez chwili wahania zareagował by nieść pomoc innym.

Za wzorowe zachowanie i postawę godną żołnierza służb medycznych, Komendant 14 Wojskowego Oddziału Gospodarczego podpułkownik Marek Pawłowski wyróżnił żołnierza nagrodą finansową.ZAPRASZAM DO GALERII

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych