BIP
14 Wojskowy Oddział Gospodarczy
Aktualności
Ogólnopolskie Dni NATO - Razem z NATO
09.07.2016
8 - 9 lipca, gdy w Warszawie odbywał się Szczyt NATO na poznańskim Placu Wolności odbyły się "Ogólnopolskie Dni NATO – Razem z NATO", w których uczestniczył 14 Wojskowy Oddział Gospodarczy.Dni NATO organizowane były przez Wojewodów i Prezydentów miast w 16 miastach Polski (Gdynia, Poznań, Łódź, Gorzów Wlkp., Białystok, Wrocław, Opole, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Olsztyn, Przemyśl, Rzeszów, Szczecin, Toruń).

Poznański Piknik zorganizowali wspólnie Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann wraz z Szefem Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego pułkownikiem Zdzisławem Małkowskim.

Obchody rozpoczęły się pod pomnikiem Armii Poznań gdzie odbyła się uroczystość związana z kolejną rocznicą powstania Wielkopolskiej Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych wraz z wręczeniem absolwentom świadectw ukończenia kursu na pierwszy stopień podoficerski.

Święto Szkoły było okazją do uhonorowania tytułem "Przyjaciel 14. Wojskowego Oddziału Gospodarczego", który na wniosek Kapituły, za szczególne zasługi dla poznańskiego Oddziału Gospodarczego, Komendantowi SPWLąd. starszemu chorążemu sztabowemu Pawłowi Urbańskiemu, wręczył Komendant 14 WOG podpułkownik Marek Pawłowski.

Po uroczystej defiladzie kadry dydaktycznej Szkoły i absolwentów dalsze obchody „Dni NATO” przeniosły się na Plac Wolności.

Piknik, w którym uczestniczyli przedstawiciele wszystkich jednostek wojskowych stacjonujących w Poznaniu i Wielkopolsce obfitował w wiele atrakcji, takich jak:

- Ekspozycja i prezentacja sprzętu wojskowego, m. in.: Hummery, Rosomaki, pokazy przetrwania w trudnych warunkach (SERE)

- Występy Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych, pokaz musztry paradnej,

- Prezentacja służby i pracy jednostek wojskowych stacjonujących w Poznaniu i Wielkopolsce,

- Konkurs wiedzy „Polska w NATO” dla młodzieży z klas mundurowych oraz publiczności,

- Koncert zespołu Poznańska Scena Młodych,

- Stoisko i pokaz sprzętu Polskiej Grupy Zbrojeniowej,

- Stoisko Agencji Rynku Rolnego, promocja polskiej żywności,

- Zawody sportowe oraz gry i zabawy dla dzieci,

- Stoisko informacyjne Agencji Mienia Wojskowego,

14. Wojskowy Oddział Gospodarczy przygotował stanowisko promocyjne, gdzie zaprezentowano wojskowy sprzęt medyczny, pokaz zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz na prośbę gości nasi ratownicy mierzyli ciśnienie.

W drugim dniu pikniku nasi kucharze częstowali przygotowaną przez siebie smaczną "wojskową grochówkę", która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczestników pikniku.ZAPRASZAM DO GALERII

tekst - kpt. Maciej Betka, zdjęcia kpt. Betka, chor. Wiesław Stober


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych