BIP
14 Wojskowy Oddział Gospodarczy
Aktualności
Udział w międzynarodowym szkoleniu
29.04.2016
25-29 kwietnia br. specjalista sekcji ochrony środowiska 14. Wojskowego Oddziału Gospodarczego uczestniczyła w międzynarodowym szkoleniu organizowanym przez NATO.

W szkoleniu, które odbyło się w Wiesbaden (Niemcy), uczestniczyli przedstawiciele 20 krajów członkowskich NATO. Swoje wykłady przedstawiali eksperci od inżynierii, technologii, zarządzania oraz ochrony środowiska. Polska była reprezentowana przez 8 przedstawicieli delegowanych z Dowództwa Generalnego Sił Zbrojnych oraz Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w tym z 14 WOG – p. Agatę Piaseczną.

Głównym celem konferencji „Advanced Net Zero Energy, Water and Waste Training Course”, było zapoznanie ze stosowanymi przez państwa członkowskie procedurami pozwalającymi zmniejszyć oddziaływanie instalacji wojskowych i cywilnych na środowisko oraz rozszerzenie koncepcji Net Zero, której ideą jest dążenie do samowystarczalności baz/jednostek wojskowych w zakresie wykorzystywania zasobów energii, wody i odpadów.

Szkolenie podzielone była na trzy panele: woda, odpady oraz energia. W celu pokazania w praktyce przedstawionych rozwiązań, organizatorzy zorganizowali wizyty w oczyszczalni ścieków w Kaiserslautern, niemieckiej jednostce wojskowej, zakładzie produkującym nowoczesne panele w Groβ Umstadt oraz bazie amerykańskiej Clay Kaserne w Wiesbaden.ZAPRASZAM DO GALERII

Tekst i zdjęcia - Agata Piaseczna


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych