BIP
14 Wojskowy Oddział Gospodarczy
Aktualności
Zawody o miano najlepszego kierowcy
13.04.2016
13 kwietnia br. po szeregu teoretycznych i praktycznych konkurencji w 14. Wojskowym Oddziale Gospodarczym wyłoniono najlepszego kierowcę.

Zawody o miano najlepszego kierowcy 14. Wojskowego Oddziału Gospodarczego w imieniu Komendanta 14 WOG otworzył podpułkownik Grzegorz Pytlak, który życzył uczestnikom powodzenia zwracając jednocześnie uwagę na bezpieczny jego przebieg.

Po krótkim wstępie, na którym omówiono regulamin oraz organizację przebiegu zawodów przystąpiono do części teoretycznej, po której rozegrano część praktyczną na placu manewrowym.

W części teoretycznej, kierowcy musieli rozwiązać testy, których pytania dotyczyły znajomości przepisów ruchu drogowego, znajomości budowy i zasad eksploatacji pojazdów mechanicznych, znajomości zasad udzielania pomocy ofiarom wypadku drogowego oraz z wiedzy ogólnej w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Część praktyczna zawierała dwie konkurencje. Pierwsza "zwrotność" polegała na pokonaniu wyznaczonego odcinka trasy z zamontowaną przed maską samochodu talerza z piłką w taki sposób by piłka nie wypadła z talerza. Druga konkurencja "jazda terenowa" wymagała od kierowcy precyzji w pokonywaniu toru przeszkód w taki sposób by nie wylać wody z naczynia zamontowanego na pojeździe.

Po zaciętym i wyrównanym pojedynku najlepszymi kierowcami 14. Wojskowego Oddziału Gospodarczego zostali:

1. Grzegorz Błaszczyński,

2. Piotr Maćkowiak,

3. Witold Marcińczyk,

Zwycięzca Zawodów będzie reprezentował 14. Wojskowy Oddział Gospodarczy w zawodach o miano najlepszego kierowcy 1. Regionalnej Bazy Logistycznej, które odbędą się pod koniec bieżącego miesiąca w Grudziądzu.

Trofea i dyplomy dla najlepszych kierowców w imieniu Komendanta 14 WOG wręczył Szef Logistyki major Artur Danił oraz Szef Służby Czołgowo - Samochodowej kapitan Jacek Czerwiński.ZAPRASZAM DO GALERII

Tekst i zdjęcia - kpt. Maciej Betka


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych