BIP
14 Wojskowy Oddział Gospodarczy
Aktualności
Wielkanocne spotkanie
22.03.2016
22. marca br. w 14. Wojskowym Oddziale Gospodarczym odbyło się przedświąteczne spotkanie.

Święta Wielkanocne, to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Poprzedzający Wielkanoc tydzień, stanowiący okres wspominania najważniejszych dla wiary chrześcijańskiej wydarzeń, nazywany jest Wielkim Tygodniem. Ostatnie trzy doby tego tygodnia: Wielki Czwartek (wieczór), Wielki Piątek, Wielka Sobota i Niedziela Zmartwychwstania znane są jako Triduum Paschalne.

W polskiej tradycji to święta szczególne, to czas nadziei, radości i pojednania. To również okazja do spotkań z bliskimi i przyjaciółmi. Z tej okazji przy pięknie przystrojonym stole, przygotowanym przez obsługę Grupy Zabezpieczenia Biedrusko, spotkali się żołnierze i pracownicy resortu obrony narodowej 14. Wojskowego Oddziału Gospodarczego.

Po wprowadzeniu, które przybliżyło genezę nadchodzących Świąt, spotkanie rozpoczął Komendant podpułkownik Marek Pawłowski, który powitał wszystkich zebranych, a następnie podsumował mijający kwartał słowami: "Otrzymuję wiele przychylnych słów od Dowódców, Komendantów, Szefów zaopatrywanych jednostek i instytucji, chwalą naszą pracę i jakość jej wykonywania, dziękuję Wam wszystkim, bo to głównie Wasze zaangażowanie i profesjonalizm przyczynia się do tej oceny".

Komendant, nawiązując do tradycji życzył wszystkim zebranym, by nastrój świąt utrwalił się na długo i pozostał w poświątecznej codzienności, niech czas spędzony przy wielkanocnym stole w gronie rodziny i przyjaciół, był czasem odpoczynku i wytchnienia od trudów codziennej służby i pracy.

Po wystąpieniu Komendanta, zgodnie z chrześcijańską tradycją, słowo duszpasterskie wygłosili i poświęcili pokarmy Proboszcz Parafii pw. św. Wawrzyńca w Biedrusku ksiądz podpułkownik Wiesław Okoń i Proboszcz Garnizonu Poznań ksiądz pułkownik Mariusz Stolarczyk.

W dalszej części spotkania uczestnicy złożyli sobie życzenia i spędzili czas w świątecznej atmosferze.ZAPRASZAM DO GALERII

Tekst - kpt. Maciej Betka, zdjęcia - ppor. Mariusz Sokołowski


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych