BIP
14 Wojskowy Oddział Gospodarczy
Aktualności
Pomoc humanitarna dla Afganistanu
28.09.2015
28 września br. 14. Wojskowy Oddział Gospodarczy przetransportował dary pomocy humanitarnej dla Afganistanu.

Dzięki współpracy z Wojskiem Polskim gromadzone przez Fundacje Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio" dary, trafiają do ludności w rejonach objętych konfliktami na których terenach żołnierze pełnią bądź pełnili misję o charakterze stabilizacyjnym.

Do tej pory do Afganistanu trafiło ponad 21 ton leków, przyborów szkolnych, ubrań i artykułów higieny. Tym razem przygotowano ponad sto kartonów w których zgromadzono między innymi ponad 5 tysięcy czapeczek zrobionych przez "Włóczkersów" z całego kraju oraz artykuły szkolne.

Po sprawnym załadunku pod siedzibą Fundacji przy ul. Grunwaldzkiej 86, samochód ciężarowy 14. Wojskowego Oddziału Gospodarczego przetransportował ładunek do 10. Brygady Logistycznej w Opolu, gdzie po ocleniu dary wyruszą wojskowym transportem lotniczym do Afganistanu.

Poznańska Fundacja Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio" działa od 1992 roku. Powstała z inicjatywy środowiska naukowego Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Fundacja swoją działalnością objęła przez lata istnienia kilkadziesiąt misyjnych szpitali, przychodni i punktów medycznych w Tanzanii, Kamerunie, Zambii, Etiopii, Ugandzie, Kenii, Czadzie, Indiach, Gwatemali, Boliwii, na Madagaskarze, Jamajce, Papua Nowej Gwinei, Białorusi i w Kazachstanie.ZAPRASZAM DO GALERII

Tekst - kpt. Maciej Betka, zdjęcia RM


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych