BIP
14 Wojskowy Oddział Gospodarczy
Aktualności
Święto Infrastruktury Wojskowej
23.09.2015
23 września br. pracownicy Infrastruktury Wojskowej 14. Wojskowego Oddziału Gospodarczego po raz drugi obchodzili swoje coroczne święto.

Święto Infrastruktury Wojskowej zostało ustanowione decyzją ministra obrony narodowej z dnia 24 grudnia 2013 r. w sprawie ustanowienia świąt wojskowych oraz sposobu ich obchodzenia w Siłach Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Zgodnie z tą decyzją, w ostatnią niedzielę września, żołnierze i pracownicy infrastruktury wojskowej obchodzą swoje coroczne święto.

Decyzja ustanawiająca to święto jest wyrazem uznania dla wszystkich żołnierzy i pracowników komórek i jednostek organizacyjnych zajmujących się na co dzień zagadnieniami związanymi z zarządzaniem i utrzymaniem infrastruktury użytkowanej przez Ministerstwo Obrony Narodowej i Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej.

Z tej okazji na uroczystym obiedzie z pracownikami Infrastruktury spotkał się Komendant 14 WOG podpułkownik Marek Pawłowski, który podziękował wszystkim zebranym za codzienne bardzo dobre wywiązywanie się ze swoich obowiązków a następnie w dowód uznania wręczył ryngraf Kierownikowi Infrastruktury Rafałowi Świadkowi oraz pracownikom medale pamiątkowe i dyplomy.

Dzień wcześniej Komendant uczestniczył w centralnych obchodach Święta Infrastruktury Wojskowej, które przy udziale podsekretarz stanu w MON Beaty Oczkowicz odbyły się w Centrum Konferencyjnym Wojska Polskiego w Warszawie.ZAPRASZAM DO GALERII

tekst i zdjęcia - kpt. Maciej Betka


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych