BIP
14 Wojskowy Oddział Gospodarczy
Aktualności
Zabezpieczenie wcielenia służby przygotowawczej
03.09.2015
1 - 3 września br. 14 Wojskowy Oddział Gospodarczy po raz kolejny zabezpieczył wcielenie ochotników do służby przygotowawczej, którzy rozpoczynają szkolenie w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych.

Zabezpieczenie wcielenia to kolejne statusowe zadanie, któremu musieli sprostać żołnierze i pracownicy wojska 14. Wojskowego Oddziału Gospodarczego.

Przygotowanie tak dużego przedsięwzięcia to szereg czynności, które musiały przygotować służby materiałowe i techniczne poznańskiego Oddziału Gospodarczego. Proces planowania, zamawiania i magazynowania zapasów rozpoczęto na kilka tygodni przed przybyciem pierwszych wcielanych żołnierzy.

Każdy kandydat po przekroczeniu koszarowych bram, na wstępie otrzymał ciepły i smaczny posiłek przygotowany przez zespól kucharzy 14. WOG-u.

Po stawieniu się ochotników do odbycia służby, zaewidencjonowaniu ich przez oficerów sekcji personalnej CSWLąd. oraz po wykonaniu podstawowych badań lekarskich przeprowadzonych przez lekarzy Ambulatorium 14. WOG - przyszli żołnierze trafili na punkt fryzjerski i łaźnię gdzie po obowiązkowej kąpieli magazynierzy poznańskiego Oddziału Gospodarczego wydali im przedmioty umundurowania i wyekwipowania.ZAPRASZAM DO GALERII

Tekst - kpt. Maciej Betka, zdjęcia - Sylwia Młynkowiak CSWLąd


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych